Pilentum Telewizja (Polska)

Filmy dokumentalne, makiety i dioramy kolejowe, pociągi i modelarstwo.

8. Luty 2019

Makieta kolejowa „LOXX Miniaturowe Światy” w Berlinie

Makieta kolejowa „LOXX Miniaturowe Światy” w Berlinie

Berlin można poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wizyta w Miniaturowych Światach LOXX, gdzie zobaczyć można imponującą makietę. „LOXX Miniaturowe Światy” to miejsce, które daje okazję poznania całej złożoności Berlina. Albowiem to nie tylko jedna z największych makiet na świecie (950 m²), to faktycznie małe odrębne światy, każdy ilustruje jakąś historię.

Zmieniają się pory dnia, przejeżdżają samochody i pociągi, pada deszcz, światła gasną i zapalają się. Trzeba docenić kunszt modelarski, odwzorowanie jest bardzo realistyczne, co widać świetnie na przykładzie całej masy różnorodnych lokomotyw kolejowych – elektrycznych, spalinowych i parowych. W Miniaturowe Światy można wpatrywać się godzinami, co chwilę odkrywając nową scenkę z życia miasta. Niestety wystawa została zamknięta 31 sierpnia 2017 r.

Odkryj przepiękny świat miniaturowych modeli kolejek. Pilentum robi zdjęcia i filmy video o największych i najpiękniejszych makietach kolejowych świata. Dotychczas na kanale YouTube lub na kanale Dailymotion znajduje się ponad 250 filmów o modelarstwie kolejowym – z pociągami i lokomotywami parowymi. Są filmy z opisem w języku angielskim. Ale są też filmy z opisem w języku polskim.

YouTube

Modele pociągów w serwisie eBay

Niemcy

Włochy

Francja

Ameryka

Brytania

Hiszpania

Niderlandy

Kanada (angielski)

Kanada (francuski)

Australia

Irlandia

Belgia (holenderski)

Belgia (francuski)

Austria

Szwajcaria